Villa Modellerimizden

    250 m2 Çelik Konstrüksiyon Villa Modeli-1 60 m2 Çelik Konstrüksiyon Villa Modeli–2 250 m2 Çelik Konstrüksiyon Villa Modeli-3 100 m2 Çelik Konstrüksiyon Villa Modeli-5

SerVilla Çelik Villa Hızlı Konut İsteyenlerin Tercihi Oluyor!

SerVilla Çelik Villa Hızlı Konut İsteyenlerin Tercihi Oluyor!

Ekonomik fiyatlara ve hızlı bir şekilde villa sahibi olmak isteyenlerin ilk aklına gelen yöntem olan çelik villalar, deprem korkusunu aşmak isteyenlerin de tercihleri arasında yer alıyor.

Deprem korkusunu aşmak isteyenlerin tercihi olan çelik villa üretiminde Türkiye’deki 4 firmadan birisi olan Ser Villa Çelik, ayda 250 metrekarelik 40 villa üreterek yılda 480 villaya imza atıyor. Daha çok üst gelir grubuna hitap ettiklerini belirten Ser Villa Çelik Genel Koordinatörü ve firma ortağı İdris Yağmahan, mimari tarz olarak daha çok modern çizgilerin tercihi edildiğini kaydetti.

Hızlı bir şekilde vila sahibi olmak isteyenlerin bu isteğini 45 günlük bir zaman dilimi içinde gerçekleştirdiklerini belirten Yağmahan, konutların ısı yalıtımı yüksek ve depreme dayanıklı olduğu için talep gördüğünü kaydetti. Havaların ısınmaya başlamasıyla insanların daha çok dış mekanları tercih edeceğini dile getiren Yağmahan, “Yazlık bölgelerde uygun arsası olanların şimdi kararlarını verdikleri takdirde önümüzdeki yaz aylarında kendi yazlıklarına tatillerini yapabilirler. Çünkü uygun alanlara biz 200 metrekareye kadar olan konutları 40-45 gün içinde yaparak teslim edebiliyoruz” diye konuştu.

Yapım sırasında işe müşteri beklentisinin analizi ile başladıklarını kaydeden Yağmahan, “Müşterinin ne istediğine karar verdikten sonra arsanın imar işlemleri tamamlanıyor. Yapılacak modele de karar verdikten sonra hızlı bir şekilde imalatı gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Şirketlerini 2004 yılında kurduktan sonra hızlı bir gelişim süreci yaşadıklarını kaydeden Yağmahan, “O zamanlar deprem korkusu biraz daha ağırlıklıydı. Bizde tercihimizi çelik villa üretiminden yana kullandık. Bu şehir yapılaşmasının içinde depreme daha dayanıklı çelik evler yapmaya başladık” diye konuştu.

Üretici bir firma oldukları için ekonomik bir fiyat politikası takip etmeye çalıştıklarının altını çizen Yağmahan, “Dekorasyon hariç metrekaresi 600-650 TL civarında konutları imal etmekteyiz. Müşterinin tercihi eğer anahtar teslimi ve oturuma hazır konut olursa o zaman fiyat aralığı 800-860 TL’ye kadar yükseliyor” diye konuştu.

Yüksek katlı bina yapılabilir
Hafif çelik ile yapılan yapılar 2 kata kadar sorun çıkarmazken 2 normal kat artı çatı katından sonra sistemin değiştirilmesi gerekiyor. Yani ağır çelikle hafif çelik birleştiriliyor. Hafif çelikle 6 katlı 8 katlı yapılar yapılır ama ekonomik olmaz. Kat sayısı arttıkça kullanılan çeliğin miktarı da arttığı için bu durum maliyeti otomatik olarak yükseltir.

Kaynak: EmlakKulisi.Com

Villa Modellerimizden

    250 m2 Çelik Konstrüksiyon Villa Modeli-2 250 m2 Çelik Konstrüksiyon Villa Modeli-3 100 m2 Çelik Konstrüksiyon Villa Modeli-2 60 m2 Çelik Konstrüksiyon Villa Modeli-1


https://www.amazon.com/Paws-Pals-Glucosamine-Supplement-Dogs/dp/B01N00WPFS https://veronicamariajarski.com/